Przed wizytą


Na wszystkie wizyty obowiązują zapisy na daną godzinę

Przychodnia na ul. Tatrzańskiej pod nr tel. 730 500 250
Gabinet na ul. Maćka z Bogdańca pod nr tel. 727 522 422

Internistyczną/Pierwszą

Prosimy o przyniesienie książeczki zdrowia, badania, które miał pupil wykonywane w przeszłości oraz można spisać na spokojnie w domu wszystkie objawy, które niepokoją nas, aby niczego nie zapomnieć, przydatne są też zdjęcia/filmy zrobione telefonem pokazujące nietypowe zachowanie zwierzęcia co zawsze ułatwia nam zrozumienie problemu.

Pobranie krwi

Zwierzę powinno być 8 godzin na czczo chyba, że lekarz zaleci inaczej, woda powinna być cały czas dostępna.

Badanie ultrasonograficzne/USG

Do badania prosimy aby pacjent był 8-12 godzin na czczo, w miarę możliwości z pełnym pęcherzem (kotu zabieramy kuwetę na 2-4 godziny przed wizytą, pies nie powinien mieć możliwości oddania moczu na zewnątrz)

Badanie radiologiczne/RTG

Pupil powinien być 6-8 godzin na czczo, wodę ograniczamy na 2 godziny przed wizytą, dzięki temu jesteśmy w stanie w razie braku współpracy wprowadzić zwierzę w sedację i wykonać wszystkie potrzebne projekcje na jednej wizycie. Jeżeli były wykonywane badania krwi prosimy o ich przyniesienie.

Badanie kału w kierunku pasożytów

Prosimy o zebranie niewielkiej próbki kału (wystarczy objętość ziarna fasoli) z 3 dni do jednego pojemnika zwanego kałówką (dostępne u nas
w lecznicy lub do zakupu w aptece). Do czasu przyniesienia próbki przetrzymujemy ją w temp. 4-6C.

Badanie ciśnienia

W naszej lecznicy jest możliwość zmierzenia ciśnienia. Staramy się ograniczyć stres pacjenta do minimum aby badanie było miarodajne, dlatego też prosimy aby podróż pupila do nas była jak najmniej stresująca. Po dotarciu do przychodni jeżeli mamy możliwość to zostawiamy pacjenta
w samochodzie/na zewnątrz i informujemy recepcję o przybyciu na wizytę. Jeżeli nie ma takiej możliwości wchodzimy do lecznicy i stawiamy kota
w transporterze na stojaku po prawej stronie w poczekalni jak najwyżej. Resztę zaleceń otrzymacie Państwo już na miejscu w lecznicy.
Prosimy o uniemożliwienie kontaktu z innymi pacjentami by nie narażać zwierzę na dodatkowy stres.

Wizyta onkologiczna

Prosimy aby pacjent przybył 12 godzin na czczo z wszystkimi wynikami badań, które były dotychczas wykonane (badania krwi, moczu, RTG, USG, badaniem cytologicznym/histopatologicznym) oraz historią dotychczasowego leczenia i listą leków jakie w danej chwili otrzymuje.

Wizyta ortopedyczna

Pupil powinien być przygotowany jak do badania radiologicznego. Jeśli były wykonywane już w innym miejscu badania prosimy aby zabrać je ze sobą. Pomocne zawsze są filmy nagrane z ruchem zwierzęcia (np. gdy idzie, biegnie i skacze).

Wizyta kardiologiczna

Na tę wizytę pacjent nie musi być specjalnie przygotowany, należy zabrać ze sobą historię leczenia, listę leków jakie przyjmuje pacjent oraz wyniki badań krwi.

Wizyta z zwierzęciem egzotycznym

Prosimy o przygotowanie informacji na temat jedzenia jakie dostaje pupil, warunków utrzymania (temperatura otoczenia, lampa UV, wilgotność), prosimy o zabranie próbki kału jeżeli to tylko możliwe.

Przed zabiegiem

Przed zabiegiem wykonywanym w znieczuleniu ogólnym zwierzę zawsze musi odbyć wizytę kwalifikacyjną i mieć zrobione badania krwi.
W przypadku niektórych operacji konieczne jest wykonanie zdjęć RTG i badanie kardiologiczne. W dniu zabiegu przyjmujemy pacjenta po 12 godz. głodówce oraz 2-4 godziny bez pobierania wody. Zostaje przyjęty na szpital gdzie w spokoju jest przygotowany do zabiegu oraz pozostaje tam do całkowitego wybudzenia. Jeżeli nie ma innych zaleceń ze strony lekarza tego samego dnia może opuścić szpital i wrócić do domu (zwykle po 6-10 godzinach od przyjęcia).

Po zabiegu

Przez pierwsze 12 godzin po zabiegu nie podajemy nic do jedzenia i do picia, zapewniamy zwierzęciu ciche, ciepłe i spokojne miejsce (ograniczamy kontakt z resztą domowników by niepotrzebnie nie niepokoili), zalecane jest pozostawić przygaszone światło, ze względu na odczuwanie światłowstrętu przez większość pacjentów.