O nas


Przychodnia Amicus pomaga Państwa podopiecznym już od kilkunastu lat. Jej założycielem jest lek. wet. Tadeusz Czekalski. Zaczynaliśmy w naszym gabinecie na ul. Maćka z Bogdańca i aby móc się dalej rozwijać i być bliżej Państwa została otwarta druga przychodnia na ul. Tatrzańskiej. Naszym głównym celem jest oferowanie usług weterynaryjnych na najwyższym poziomie. Kładziemy nacisk na profilaktykę i odpowiednią diagnostykę pacjentów. Nieustannie podnosimy jakość świadczonych przez nas usług weterynaryjnych i wzbogacamy bazę sprzętową o najnowocześniejsze na rynku urządzenia diagnostyczne i zabiegowe. Posiadamy sprzęt tj. USG, RTG bezpośrednie, aparat do mierzenia ciśnienia, własne laboratorium, blok operacyjny wyposażony w aparat do znieczulenia wziewnego, respirator, laser chirurgiczny oraz szpital, gdzie w ciszy i spokoju pod bacznym okiem naszego personelu zwierzęta dochodzą do siebie po zabiegach. Nasi lekarze i technicy cały czas biorą udział w szkoleniach, warsztatach, konferencjach i kursach, stale podnosimy kwalifikacje, by jak najlepiej opiekować się Waszymi pupilami.

Nasz lekarz

lek. wet. Tadeusz Czekalski

Specjalista chirurgii

Wcześniej pracował w warszawskich klinikach całodobowych, gdzie pod okiem najlepszych specjalistów uczył się zawodu. Oprócz prowadzenia gabinetów „Amicus”, doktor Czekalski wciąż podnosi swoje kompetencje poprzez udział w licznych szkoleniach i sympozjach. Ostatnio poszerzył swoje kwalifikacje na Kursie Nefrologii Klinicznej Psów i Kotów. Jego główne zainteresowania zawodowe to chirurgia, onkologia oraz ortopedia. Współpracuje z organizacjami pro zwierzęcymi i karmicielami zwierząt. Prywatnie lubi brydża oraz turystykę górską.

Nasz lekarz

lek. wet. Kaja Hawryńska

Specjalista diagnostyki laboratoryjnej

Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej warszawskiej SGGW z 2008 roku, w 2013 roku uzyskała tytuł specjalisty w dziedzinie weterynaryjnej diagnostyki laboratoryjnej. Przez 10 lat praktykowała w lecznicy całodobowej. Zawodowo interesuje się leczeniem zwierząt egzotycznych, endokrynologia, onkologią i ultrasonografią. Ukończyła kurs ESAVS Exotic Pets - small mammals 2022. Jej hobby to turystyka górska, kynologia, snooker i tenis ziemny. Właścicielka psów rasy skye terrier, chomików roborowskiego, papug kozich, żółwia stepowego i kumaków dalekowschodnich.

Nasz lekarz

lek. wet. Mirosława Ziemba

Kardiolog

Ukończyła Wydział Medycyny Weterynaryjnej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie pod okiem najlepszych kardiologów weterynaryjnych - dr n. wet. Magdaleny Garncarz oraz dr. Rafała Niziołka w specjalistycznej lecznicy weterynaryjnej Vetcardia. Jest lekarzem weterynarii zajmującym się kardiologią i pulmonologią. Od kilku lat jest członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Kardiologii Weterynaryjnej (European Society of Veterinary Cardiology - ESVC). Ukończyła cztery kursy kardiologiczne na Uniwersytecie w Luksemburgu organizowane przez ESAVS (European School for Advanced Veterinary Studies). Specjalizuje się w profilaktyce, diagnozowaniu oraz leczeniu chorób układu krążenia i układu oddechowego. www.kardiologzwierzat.pl

Nasz lekarz

lek. wet. Michał Sawicki

Internista

Absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej w Lublinie, stwarza przyjemna wizyta dla Waszych podopiecznych w gabinecie, większość zwierząt czuje się przy nim zrelaksowana, jego zamiłowania to radiologia oraz dermatologią. Prywatnie interesuje się nowinkami technologicznymi

Nasz lekarz

lek. wet. Katarzyna Serafin

Internista

Ukończyła SGGW w Warszawie w 2018 roku. Zawodowo interesuje się okulistyką, diagnostyką obrazową i chorobami wewnętrznymi psów i kotów, ciągle się kształci w interesujących ją dziedzinach poprzez szkolenia i konferencje. Jest w trakcie specjalizacji z radiologii weterynaryjnej. Prywatnie miłośniczka biegania i czytania książek kryminalnych.

Nasz lekarz

lek. wet. Emilia Cicherska

Internista

Absolwentka wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Zawodowo interesuje się anestezjologią, diagnostyką obrazową i dermatologią. Prywatnie jest właścicielką adoptowanej suczki - Gruszki. Kocha dobre jedzenie, kryminały i DIY.

Nasz lekarz

Aksel Śliwiński

Technik weterynarii

Na co dzień interesuję się behawiorystką zwierzęcą oraz groomerstwem. Jestem również miłośnikiem dużych psich ras. W wolnym czasie lubię spacerować ze swoim psim przyjacielem - Niedźwiedziem. Moje hobby to szycie oraz podróże.

Nasz lekarz

Monika

Technik weterynarii

Ukończyłam technikum weterynaryjne w 2016 roku, mam 2 psy. W wolnym czasie czytam książki, podróżuje w różne ciekawe miejsca i fotografuje naturę