O nas
Zespół Amicus od lat z Wami!
Kilka słów o nas …
Słowo amicus pochodzi z łaciny i oznacza „przyjaciel” lub „sprzymierzeniec.” W języku łacińskim używano go zarówno w kontekście osobistych relacji, jak i w odniesieniu do sprzymierzeńców politycznych lub osób, które wspierały siebie nawzajem dla nas są to zwierzęta.
Przychodnia Amicus pomaga Państwa podopiecznym już od kilkunastu lat. Jej założycielem jest lek. wet. Tadeusz Czekalski. Zaczynaliśmy w naszym gabinecie na ul. Maćka z Bogdańca i aby móc się dalej rozwijać i być bliżej Państwa została otwarta druga przychodnia na ul. Tatrzańskiej. Naszym głównym celem jest oferowanie usług weterynaryjnych na najwyższym poziomie. Kładziemy nacisk na profilaktykę i odpowiednią diagnostykę pacjentów. Nieustannie podnosimy jakość świadczonych przez nas usług weterynaryjnych i wzbogacamy bazę sprzętową o najnowocześniejsze na rynku urządzenia diagnostyczne i zabiegowe.
Posiadamy sprzęt tj. USG, RTG bezpośrednie, aparat do mierzenia ciśnienia, własne laboratorium, blok operacyjny wyposażony w aparat do znieczulenia wziewnego, respirator, laser chirurgiczny oraz szpital, gdzie w ciszy i spokoju pod bacznym okiem naszego personelu zwierzęta dochodzą do siebie po zabiegach.
Nasi lekarze i technicy cały czas biorą udział w szkoleniach, warsztatach, konferencjach i kursach, stale podnosimy kwalifikacje, by jak najlepiej opiekować się Waszymi pupilami.
Tadeusz Czekalski,
lek. wet. | Specjalista chirurgii
Często pytacie nas o:
Przygotowanie do zabiegu
Dostajemy od Państwa dużo pytań, w jaki sposób przygotować zwierzaka do zabiegu.
Dzisiaj postaramy się pokrótce opisać najważniejsze aspekty, ponieważ odpowiednie przygotowanie pacjenta do zabiegu może zmniejszyć ryzyko znieczulenia, zwiększyć komfort po zabiegu a także zmniejszyć ryzyko powikłań śródzabiegowych.
Centrum weterynaryjne
Nasze doświadczenie dla zdrowia Waszych pupili!
1 KROK
Wizyta kwalifikacyjna – przed każdym zabiegiem pacjent powinien pojawić się w przychodni, gdzie lekarz weterynarii zbada go klinicznie, zaleci odpowiednie badania krwi oraz zdecyduje o konieczności wykonania badań dodatkowych tj. RTG, USG, konsultacja kardiologiczna.
2 KROK
Jeśli zabieg jest planowany warto zadbać o to, by zwierzak posiadał aktualne szczepienia i odrobaczenie. Po zabiegu obserwuje się spadek odporności, więc pacjent, który jest nieszczepiony i zarobaczony może mieć większą podatność na zachorowania.
3 KROK
W dniu zabiegu należy unikać wysiłku fizycznego i narażania pacjenta na silny stres. Pacjent powinien być poddany głodówce – 6 h, natomiast wodę należy odstawić dopiero 2 godziny przed planowanym zabiegiem.
Wizyta
Zapraszamy do rezerwacji wizyty!
Szkolimy się dla Was
Międzynarodowy Kongres Medycyny Weterynaryjnej Małych Zwierząt.
W dniach 17-19 listopada 2023 r. już po raz trzydziesty pierwszy odbył się Kongres Medycyny Weterynaryjnej Małych Zwierząt Polskiego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt. Przedsięwzięcie zgromadziło w jednym czasie i miejscu przedstawicieli praktyk weterynaryjnych z całego kraju
Kongres to doskonałe miejsce do prowadzenia dialogu na temat przyszłości weterynarii w Polsce. Podczas wystąpień i dyskusji w przerwach Kongresu w znacznym stopniu kształtuje się ogólny zarys trendów w weterynarii.
Amicus to doświadczeni specjaliści
8111
psów w 2023 roku
3442
kotów w 2023 roku
202
króliki w 2023 roku
81
świnek morskich w 2023 r.
Opinie o nas:
POLECAM!! Byłam z Kotem na kastracji. Jedna wizyta na kwalifikacje, badania itd. Pani doktor bardzo miła, zwłaszcza widać miłość do zwierząt. Druga wizyta zabieg, a wieczorem odbiór” mojego dzielnego Pacjenta”, ludzi i innych Pacjentów cała masa, bo i odbiór zwierzaków, umówione wizyty, nagłe przypadki, telefony do przychodni (Wielki plus, na nieodebrane połączenia reagują, tym, że na pewno oddzwonią:)). A mają, jak widziałam masę, masę roboty. A wszystko ogarniają SUPER!!
Bardzo polecam, byłam niedawno na badaniach kontrolnych z kotem. Po pierwsze plus za możliwość umówienia się na konkretny termin. Przy badaniach bardzo kompleksowy wywiad, konsultacja wyników możliwa telefonicznie. Mieliśmy bardzo pozytywne odczucia, gabinet jest spory, czysty, dodatkowo przed wejściem poproszono nas o telefon, żeby nie stresować dodatkowo kota.
Mój osiedlowy weterynarz nie był w stanie postawić trafnej diagnozy. Traciłem pieniądze i czas na nietrafione diagnozy. W końcu odesłał mnie do dr Czekalskiego z Amicusa i dowiedziałam się co dolega mojemu psiakowi. Dr Czekalski bardzo konkretnie i rzeczowo przestawił mi wszystkie alternatywy na leczenie. Cały zespół był bardzo przyjacielski i pełen empatii dla mojej Gabi. Polecam tą przychodnię. Widać pasję!! DZIĘKUJĘ!!!